OGÓLNOPOLSKI MAGAZYN IZBY ARCHITEKTÓW RP / NAKŁAD KONTROLOWANY 14 500 EGZ.
 
   
 
 
 
Wyszukiwarka_Z:A  
  Reklama  
   
 
         
Zamów Z:A drukowany
| TECHNIKA W ARCHITEKTURZE |  PROMOCJA |
|_#50  ZA

 

Balkon i taras na lata
– jedyne w Europie profile okapowe ze znakiem CE

/// artykuł online w całości

Dołącz na Fb


///
wersja
beta_2
serwisu
///

AKTUALNY NUMER

Zamów Z:A drukowany

Pobierz Z:A_free

> Zamów prenumeratę

WYDANIA ARCHIWALNE

> Czytaj wybrane artykuły

> Zamów Z:A_drukowany

> Szukaj w archiwum

> Pobierz Z:A_free (pdf)

> Forum Z:A /// skomentuj

> e-Newsletter Z:A

> Dopisz swój e-mail

Balkony i tarasy to dla architektów jedne z podstawowych elementów kształtowania atrakcyjnych elewacji. Dotychczas ich słabą stroną była zaciekająca woda, która często niszczyła czoło płyty, a nawet posadzkę. Nowe rozwiązania z firmy Renoplast znakomicie likwidują te technicznie mankamenty – i nie są to już zwykłe „obróbki blacharskie”.
       
Balkon i taras na lata – jedyne w Europie profile okapowe ze znakiem CE
       
       

Trudno wyobrazić sobie dom, a zwłaszcza wielorodzinny budynek mieszkalny bez balkonu czy tarasu. To przestrzeń poszerzająca powierzchnię mieszkalną, dająca „oddech” mieszkańcom, pozwalająca wyjść na zewnątrz przy jednoczesnym pozostawaniu w domu. Większość inwestorów marzy o cudownym widoku z balkonu. To miejsca niezastąpione zwłaszcza dla małych dzieci i osób starszych, które nie są w stanie samodzielnie wychodzić na zewnątrz. I świetne miejsce na poranną kawę czy wieczorny relaks z książką.

Balkony i tarasy są jednak elementami trudnymi technicznie, a im ciekawiej zaprojektowana forma płyty balkonowej, tym większym wyzwaniem jest jej prawidłowe i trwałe wykonanie.

 

Skuteczne odprowadzenie wody

Z pomocą projektantom i wykonawcom przychodzą systemowe profile okapowe – ułatwiają one prace związane z wykończeniem lub remontem balkonów i tarasów. Po pierwsze nadają kształt krawędzi płyty żelbetowej, więc po ich ułożeniu łatwo jest wyrównać układaną posadzkę, a przede wszystkim - ich podstawowym zadaniem jest właściwe odprowadzanie wody na zewnątrz posadzki balkonu i tarasu. Rola ochronna i wizualna – czyli nadanie krawędziom tarasu estetycznego wyglądu, to przyjemny dodatek.

Takie nowoczesne „okapniki” znaleźć można w ofercie polskiej firmy Renoplast, której wieloletnie doświadczenie pozwoliło stworzyć szeroką gamę modeli, doskonale sprawdzających się w naszym klimacie przy różnego typu posadzkach: ceramicznych, żywicznych, membranach PVC i innych.

 

 

Profile okapowe firmy z Żywca zyskują sobie coraz większą popularność, będąc znacznie lepszą alternatywą dla typowych obróbek blacharskich. A uznanie klientów budzi głównie wysoka jakość oferowanych produktów. Czym odróżniają się one od dotychczas stosowanych rozwiązań? Profile Renoplastu w całości produkowane są z aluminium zabezpieczonego dodatkowo poliestrową farbą proszkową - takie rozwiązanie stanowi wyjątkowo skuteczne zabezpieczenie przed korozją. Odpowiednia sztywność profili eliminuje możliwość powstania zastoisk wody wzdłuż krawędzi okapnika. Wyklucza się w ten sposób jedną z przyczyn powolnej, aczkolwiek systematycznej destrukcji balkonu, często spotykanej przy niewłaściwej obróbce blacharskiej.

 

Na prosto, po łuku i w dopasowanym kolorze

Renoplast oferuje profile do zastosowania zarówno z powierzchniowym, jak i drenażowym systemem odprowadzania wody. Budowa wybranych modeli umożliwia także szybki i łatwy montaż rynien, z możliwością regulacji ich wysokości (wyższy profil czołowy oraz specjalne uchwyty służące do montażu rynien znanych marek).

W skład systemów profili okapowych wchodzą narożniki zewnętrzne oraz wewnętrzne o kątach 90° i 135°, łączniki oraz odbojniki przyścienne. Kompletność systemów sprawia, że można zastosować je na balkonach i tarasach o rożnych kształtach i wielkościach. Producent realizuje również zlecenia na balkony półokrągłe – profile kształtowane są wówczas indywidualnie według dostarczonego szablonu.

W podstawowej ofercie dostępne są 3 najpopularniejsze kolory: brąz (RAL 8019), grafitowy (RAL 7024) lub szary (RAL 7037), jendak na życzenie Klienta istnieje możliwość ustalenia indywidualnego, nietypowego koloru.

Co najistotniejsze, priorytetem firmy Renoplast od samego początku była wysoka jakość produkowanych profili. Potwierdzeniem tego jest fakt, iż jako jedyna w tej dziedzinie w Europie otrzymała Europejską Ocenę Techniczną na swoje produkty, dzięki czemu może posługiwać się znakiem CE. Wysoki standard potwierdza też 5-letnia gwarancja.

 

Profile marki Renoplast to solidne i trwałe rozwiązanie, które pozwala cieszyć się pięknym balkonem i tarasem przez wiele lat. Początkowa inwestycja zwraca się w trakcie eksploatacji, eliminuje bowiem konieczność częstych, uciążliwych remontów i napraw. Zgodnie z powiedzeniem, że lepiej zrobić raz, ale profesjonalnie.

 

Dla architektów

Dla architektów Renoplast przygotował narzędzie ułatwiające projektowanie detali balkonów i tarasów w formie bibliotek do programów Autodesk Revit oraz Graphisoft Archicad.

 

> Więcej informacji: www.renoplast.pl

 

 
  Forum Z:A /// skomentuj artykuł
     
Polecamy lekturę Z:A_#50
Zamów Z:A drukowanyZamów Z:A drukowany

Pobierz Z:A_free


Zapraszamy do pobierania wydanych dotychczas numerów
Zawodu:Architekt w wersji PDF

 

> polecamy: artykuły on-line

> strona główna Z:A

 
Polecamy w Z:A
Młodzi architekci
w Europie: kondycja
i przyszłość zawodu

arch. Jola Starzak,
arch. Dawid Strębicki, architekci IARP

DOŚWIADCZENIA
Obszar Oddziaływania Obiektu / refleksje przed godziną „zero”
arch. Piotr Gadomski, architekt IARP
PRAWO
Konkursy: ziemia obiecana czy droga donikąd?
arch. Krzysztof A. Nowak

IZBA ARCHITEKTÓW
Sztuka aikido
arch. Wojciech Gwizdak, architekt IARP
FELIETON
Anioł najbardziej przykuwa moją uwagę / czyli polski gust architektoniczny...
autor: Błażej Prośniewski, redakcja: Bartosz Wokan
ARCH_I_KULTURA

 

 

 
 
 
 
    Copyright © 2004-2018 Izba Architektów RP. Wszelkie prawa zastrzeżone.  |  Zarządzanie serwisem i custom publishing: Oria Media.